Aktivní členové a členky

Tihle lidé jsou hrdinové! Věnují spoustu svého času a energie práci pro náš spolek a velkou měrou tím přispívají k tomu, aby se trans lidem v naší zemi žilo lépe.

Petri

mail@petri.cz

Petri vystudovala pedagogickou fakultu a nyní rozšiřuje své obzory doktorátem na Univerzitě Palackého v Olomouci. Jelikož miluje hudbu, tak působila několik let v rádiu UP AIR. Nyní pracuje jako animátorka v science centrum. Je spoluzakladatelkou ostravské regionální buňky Transparentu, která je její hlavní radostí a starostí. Je nadšenou grafičkou, ukulelistkou a poloprofesionální emoční troskou.

Alexandra

alexandra@transparentprague.cz

Alexandra je projektantkou vodohospodářských staveb, nekonečnou studentkou a také dobrovolnou hasičkou. V Trans*parentu se věnuje PR sekci, volnočasovkám a je naší místopředsedkyní. Také vypomáhá v Ostravské buňce. Ve svém volném čase si ráda zahraje na ukulele a klavír, také ráda maluje, chodí na túry a věnuje se historickým zajímavostem, které nikdy nevyužije ve svém životě.

Nela

Nela

kozojedovan@gmail.com

Moje genderová identita sice odpovídá té přiřazené při narození, ale téma trans lidí se mě osobně týká, jelikož moje přítelkyně a teď už i snoubenka Lenka je trans žena. Proto jsem se rozhodla stát se členkou Transparentu a pomáhat s osvětou. Sama jsem si prošla náročným coming outem jako lesba a moc dobře vím, že pro lidi s jinou genderovou identitou je to ještě o úroveň těžší. Povoláním jsem dentálni hygienistka a péči o zuby také se také věnuji ve svůj YT kanál Dobrý skus. V poslední době jsem se také začala věnovat natáčení videí na TikTok, která se často věnují LGBT+ osvětě.

Bára

bara@transparentprague.cz

Bára je kudrnatá geoinformatička, genderistka, specialistka na e-govermment a propagátorka otevřených dat. V Trans*parentu je předsedkyní výboru a vede také advokacii, ve které bojuje za práva trans* lidí. Zajímá se o mapy, ve volném čase se věnuje cyklistice, ráda cestuje a posedává s milými lidmi v kavárnách.

Petr

Petr je facilitátor našich podpůrných skupin pro trans a nebinární dospělé, účastní se aktivně v sekci healthcare. Občas přispívá články, texty o trans* neb* tematice. Petr rád čte, píše, baví ho jazyky, mluví 7 jazyky.

Damian

Damian je jeden ze zakladatelů spolku a vede naši PR sekci. Studoval Audiovizuální studia na FAMU a po čtyřech letech na pozici kreativního producenta v Českém rozhlase dnes působí jak nezávislý producent podcastů. Má rád kytky, kočky, někdy hraje jako DJ – nejen v klubech, ale i na lekcích jógy.

Ivana (Iv*a)

Iv nebo také Iva vystudovala na University College v Londýně jazyky a následně lingvistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci. Dnes pracuje jako novinářka, překladatelka, copywriterka a lektorka. V Transparentu má na starosti psaní příspěvků na Facebook a na web. Ve volném čase píše poezii a jako správný lingvista rád hraje slovní fotbal.