Jsem opravdu trans*?

Jsem trans? Jsem nebinární? Kdo jsem? Jak to poznám?

Tyto otázky si jednou položil každý trans nebo nebinární člověk. Odpovědět na ně ale nemusí být jednoduché a často je to nakonec na vás samých, abyste odpovědi zjistili*y.

Tranzice je náročné období života. Ne každý má od malička jasno, někteří váhají i poté, co už dávno prošli pubertou. Jiní zase už od školky vědí, co je špatně. Můžete mít silné pocity nesouladu se svým tělem nebo se straníte okolí a uzavíráte se do sebe a nedokážete přijít na kloub tomu, co se s vámi děje. Samotný proces hledání sama sebe může být běh na dlouhou trať.

Každý člověk prožívá svou identitu i své tělo jinak, proto není snadné poskytnout nějakou zjednodušenou příručku nebo test, po jehož vyplnění budete se stoprocentní jistotou vědět, jak to s vámi vlastně je. Mnoha lidem, kteří o své identitě měli*y pochyby, pomohlo naslouchat ostatním, kteří procházejí tranzicí nebo mají podobnou zkušenost. Jste-li na pochybách, může vám pomoci popovídat si s někým, kdo je trans či nebinární, nebo si přečíst, co o své životní cestě napsali*y.

Průvodce tranzicí pro trans* lidi

Průvodce tranzicí pro trans* lidi přináší přehled medicínských i úředních možností tranzice pro Vás i Vaše klienty. Obsahuje rovněž užitečné tipy a rady, jak tranzici v ČR co nejlépe zvládnou