Podpůrné skupiny

Pro trans a nebinární lidi

Řešíte problémy spojené se svou identitou? Nejste si svou identitou jisti? Nevíte, jak začít s tranzicí? Nebo třeba jen chcete poznat lidi v podobné situaci? Podpůrné skupiny vytvářejí bezpečný prostor pro vzájemné sídlení a konají se několikrát měsíčně v Praze nebo formou online setkání.

Pro rodiče trans dětí

Rodiče trans* dětí se často cítí sami a nevědí si ve své nové situaci rady, proto pořádáme setkání, kde si mohou spolu popovídat a sdělit si zkušenosti, tipy a taky se poradit s ostatními. Týká se to i vás? Připojte se na naši první podpůrnou skupinu online, ať jste kdekoli a bez ohledu na věk vašich dětí. Základní myšlenkou této skupiny je vytvořit bezpečný a sdílený prostor pro rodiče trans* dětí procházejících tranzicí. Skupinka je koncipována bez účasti trans* lidí jako takových a je určená pouze pro jejich rodiče: společně vytvoříme prostor, kde na problémy už nemusíme být sami.

Pro partnery a partnerky trans lidí

Tranzice je těžké období nejen pro dané trans a nebinární lidi, ale také pro jejich nejbližší. Největší dopad mívá na partnerský vztah a rodinu. Týká se to i vás? Připojte se na naši první podpůrnou skupinu online, ať jste kdekoli. Základní myšlenkou této skupiny je vytvořit bezpečný a sdílený prostor pro partnerky a partnery lidí procházejících tranzicí. Skupinka je koncipována bez účasti trans* lidí jako takových a je určená pouze pro jejich partnery a partnerky: společně vytvoříme prostor, kde na problémy už nemusíme být sami.

Jak probíhají skupiny?

Podpůrné skupiny jsou vždy vedeny vyškoleným facilitátorem, který se stará o zajištění bezpečného prostoru. Co se na skupině řekne, zůstane tam. Je zakázáno vynášet ven cokoli se na skupině probíralo. Na skupinách, které jsou „naživo“, je zakázáno používat mobilní telefony po dobu konání skupiny. Je také velmi důležité přijít na skupinu včas, účastníci, kteří se opozdí nemohou být na skupinu vpuštěni.

U skupin, které se konají online, využíváme platformu Google Meet. Na online skupině je nutné mít po celou dobu konaní zapnutou kameru, abychom se vzájemně viděli – je to kvůli bezpečí.

Pro účast ve skupině je nutné se předem registrovat e-mailem na adrese:

skupiny@transparentprague.cz

Termíny dalších podpůrných skupin