Trans*parent v médiích a naše další výstupy

2020

trans.dokument

Tento dokument přináší pohled do života pěti trans* lidí. Setkáte se s Viktorem, Andreou, Fipah, Karlem a Denie, každý z nich je něčím jedinečný a tak i jejich příběh.K dokumentu se váže i online beseda s režisérem Filipem Štočkem, Viktorem a Fipah.

Podcast Vysílač

V prvním díle podcastu festivalu Žižkovská Noc s názvem Být trans není o braní hormonů a operacích uslyšíte Báru z Trans*parentu a Teri z TakyTrans. Budou se bavit například o miskoncepcích v tranzici, passingu, a proč se setkávají s transfobií hlavně uvnitř komunity.

Mezipatra QFF

Jak psát správně o trans* lidech? Čemu se vyhnout, co znamená přesně misgendering, jaké jsou možnosti nebinárních lidí se v češtině vyjádřit? O tom na panelu mluví Lenka, Markéta a Ivana z našeho spolku.

Manifest rodičů trans* dětí

Online manifest rodičů trans* dětí, který je spojen s výstavou ARTWALL, vytvořila se svým synem Johannem vytvořila slovenská umělkyně Pavlína Fichta Čierna. Více o tomto projektu se dočtete na HATEFREE.

Vyhonit ďábla

Moderátorky Zuzana a Terezie si do dílu V TRANSu pozvaly naši předsedkyni Báru a trans kluka Honzu. Ti se v podcastu rozpovídají nad všemožnými trans tématy. Doslechnete se o špatných zkušenostech se medicínskou tranzicí, jak funguje černý trh s hormony a mnohem více!

Rádio Wave

„V životě nás nedefinuje jen tělo, to máme většinou schované, ale řada dalších věcí. Práce, vztahy, víra, seberealizace… Tohle každý prožíváme trochu jinak, každý chceme něco jiného, na to nelze vytvořit systém,“ takhle otvírá rozhovor Viktor, který se dále rozhovoří o vztahu k společnosti, genderu a mediím.

DVTV

V rozhovor s Viktorem se točí okolo transfobních vyjádření spisovatelky J. K. Rowling. Jak to je s pohlavím a genderem? Mohou menstruovat i jiní lidé než ženy? To se dozvíte v rozhovoru.

expres.cz

Rozhovoru s Viktorem se chytl pak bulvár a nazval ho nejšílenějším českým transaktivistou.

WEBINAR: Forced sterilization of trans persons

Webináři na téma nucených sterilizací trans lidí se zúčastnila mj. eurokomisařka Helena Dalli, europoslankyně Radka Maxová a naše předsedkyně Bára Soukupová. Diskutující odsoudily*i nucené sterilizace trans lidí a byla zde představena nová strategie Evropské komise, kterou česká europoslankyně Radka Maxová popsala jako tu „nejambicióznější deklaraci LGBTIQ práv na světě“

Studentské listy

Článek se zaměřuje na situaci LGBTQ+ práv v ČR. O tom, kam se posunula legislativa ohledně trans* lidí a jak nás vnímá společnost hovoří Bára.