A tyhle seriály jste už viděly*i?

Venku mrzne, všechny podniky jsou stále zavřené a vy nevíte, co si počít s dalším večerem? Máme řešení! Nažhavte si Netflix, udělejte si dobrý čaj a koukněte se na jeden ze seriálů, které vám dnes doporučíme. A čím, že jsou tyto seriály zajímavé? Vyskytují se v nich trans* postavy a trans* herečky*herci!

EUPHORIA

Euphoria popisuje život amerických teenagerů. Seriálem vás provede dvojice Rue (Zendaya) a Jules (Hunter Schafer), a vy si budete celou dobu jen přát, ať je jejich konec nejrůžovější, jak by mohl být. Setkáte se zde i s dalšími postavami. Ty buď budete mít rádi nebo je budete z hloubi duše nenávidět. Seriál občas působí psychadelně, jako nějaký hudební videoklip, jehož písničky si vás podmaní. Ale dejte si pozor, občas bude děj až nesnesitelně krutý. První sérii doprovází dva speciální díly a tento rok se také můžeme těšit na pokračování. Euphorii sledujte na HBO GO.

MRS. FLETCHER

Jak se dokáže vyrovnat rozvedená matka s tím, že její jediné dítě odjíždí na vysokou školu? Na to vám odpoví právě tento seriál – a pletení svetrů to opravdu není. Eve Fletcher (Kathryn Hahn) si začne užívat své svobody, beze strachu zkoumá svojí sexualitu, setkává se s novými lidmi. Mezitím její syn na vysoké narazí na fakt, že je jen jeden z mnoha a není už na vrcholu, jak býval. Mezi vedlejšími postavami se objeví i učitelka literatury, ztvárněná spisovatelkou a herečkou Jen Richards. Seriál je k dostání na HBO GO.

SENSE8

Osm postav z různých koutů světa, osm rozdílných příběhů a přeci jen je všechny něco spojuje – společné datum narození. Hrdinky*hrdinové postupem času zjistí, že jsou všichni propojeni a mohou si navzájem být oporou. Tento tajemný a napínavý seriál nabízí pestré zastoupení postav. Setkáme se v něm například s řidičem minibusu z Nairobi (Aml Ameen), trans* hackerkou Nomi (Jamie Clayton) nebo mexickým hercem Lito (Miguel Ángel Silvestre). Sledovat jej můžete na Netflixu.

TRANSPARENT

Napadlo vás někdy, jak by vypadalo, kdyby se jeden z rodičů vyoutoval jako trans*? Tuhle situaci a mnoho dalšího totiž v seriálu prožívá židovská rodina Pfeffermanových. Kromě toho seriál povedeně vystihuje vnímání sexuality a gender identity v USA. Hlavní postavu si zahrál Jeffrey Tambor, ale dále se setkáte se spousty trans* herečkami*herci ve vedlejších rolí. Seriál je inspirován skutečným příběhem autorky*autora Joey Soloway. Seriál přináší Amazon.

ORANGE IS THE NEW BLACK

Jaký je asi život v americké ženské věznici? To vám poodhalí tento úspěšný seriál, který byl natočen na motivy autobiografie Piper Kerman, která je hlavní hrdinkou. V seriálu se setkáme s mnoha zajímavými postavami a příběhy. Za roli Sophie v seriálu byla Laverne Cox nominovaná jako první trans* osoba na cenu Emmy za herecký výkon. Seriál naleznete na Netflixu.

STAR TREK: DISCOVERY

Ve Star Trek: Discovery se podíváme na palubu vesmírné lodi NCC 1031, se kterou proletíme vesmírem plným nejrůznějších společenství a tvorů. Nejvýraznějším tahounem seriálu je Sonequa Martin-Green v roli Michael Burnhamové. Nový vizuál Discovery přináší do seriálu svěží dech, ale skalní fanoušky může zprvu zaskočit. Od třetí řady se také můžeme těšit na nové postavy např. na trans muže Gray (Ian Alexander) a nebinární postavu Adira (Blu del Barrio). Kultovní seriál sledujte na Netflixu.

POSE

Americký seriál Pose, který se vysílá od roku 2018, vypráví o životech latinsko- a afroamerických trans* představitelů subkultury bálů a převleků. Děj se odehrává na konci 80. let 20. století a pojednává o tématech, kterým tato komunita musela a stále musí čelit: HIV a AIDS, diskriminace či problémy v mezilidských vztazích. Seriál získal několik ocenění, například cenu Amerického filmového institutu. Seriál naleznete na Netflixu.