Prostor pro sdílení a porozumění

Organizace Trans*parent z. s. usiluje o prosazování práv a pozitivních společenských změn ve prospěch transgender, nebinárních a intersex osob. Sdružení bylo založeno v Praze na jaře 2015 kvůli potřebě vzájemného sdílení informací a zkušeností i změny politiky v oblasti rovnosti transgender osob. Trans*parent se tak snaží prosazovat pochopení a přijetí trans, nebinárních a intersex osob jak na společenské, tak na legislativní úrovni.

Budujeme komunitu a šíříme osvětu

Vytváříme prostor pro setkávání transgender, nebinárních a queer osob.

Organizujeme podpůrné skupiny a individuální sociální a právní poradenství bez nároku na finanční odměnu.

Šíříme povědomí o trans problematice formou diskusí, workshopů či happeningů.

Spolupracujeme s médii a veřejností na budování pozitivního, reálného a nezkresleného obrazu trans* osob a jejich životů.

Otevíráme dialog na palčivá témata týkající se trans* problematiky, organizujeme diskuse, eventy a setkávání jak v rámci trans komunity, tak i s vnějšími aktéry.

Snažíme se budovat aktivní spolupracující komunitu trans osob bez ohledu na jejich genderovou sebeidentifikaci, podporujeme trans* aktivismus.

Podpořte nás

Spolek Trans*parent funguje převážně na dobrovolnické bázi a hospodaří s omezenými prostředky. Naši činnost ale můžete podpořit i vy a to na účtu uvedeném níže. Moc vám děkujeme!

2300941450/2010

Jak se stát členkou nebo členem?

Trans*parent z.s přijímá členy z řad trans lidí, kluků, holek, genderqueer osob, jejich rodin a přátel, kteří by spolu s námi chtěli naplňovat cíle zlepšování situace trans osob v ČR. Dveře jsou otevřeny všem, kteří/které by se chtěli/y zapojit do společných aktivit, do rozvoje trans aktivismu a projekt s námi dál rozvíjet. Napište nám!

info@transparentprague.cz

TRANS*PARENT OSTRAVA

S naším posláním nám také pomáhá regionální buňka, která soustředí své aktivity na Moravu a Slezsko.

Partneři

Transparent z.s. je partnerem v projektu SWITCH (č. 881635), financovaném z programu Evropské unie Práva, rovnost a občanství (2014 – 2020)

Transparent z.s. je partnerem Prague Pride, z.s. v projektu OUT (č. 881931), financovaném z programu Evropské unie Práva, rovnost a občanství (2014 – 2020)