Jsem opravdu trans*?

Jsem trans? Jsem nebinární? Kdo jsem? Jak to poznám?

Tyto otázky si jednou položil každý transgender nebo nebinární člověk. Odpovědět na ně ale není tak jednoduché a často je to nakonec na vás samých, abyste odpovědi zjistili*y.

Tranzice je velice náročné období života. Ne každý má od malička jasno, někteří váhají i poté, co už dávno prošli pubertou. Jiní zase už od školky vědí, co je špatně. Můžete mít jasné pocity nesouladu mezi vámi a vaším tělem, nebo nedokážete přijít na kloub tomu, co se s vámi děje. Samotný proces hledání sama sebe může být běh na dlouhou trať.

Každý člověk prožívá svou identitu a pohlaví jinak, proto není snadné poskytnout nějakou zjednodušenou příručku, nebo test, po jehož vyplnění budete se stoprocentní jistotou vědět, jak to s vámi vlastně je. Mnoha lidem, kteří o své identitě měli*y pochyby, pomohlo naslouchat ostatním, kteří například prošli tranzicí, nebo měli*y podobnou zkušenost. Jestli jste na pochybách, mohlo by vám pomoct si popovídat s někým, kdo je trans a nebo si přečíst, co o své životní cestě napsali*y.